Breaking News
 |  | 

Sprawdź to

Jawa – największe atrakcje wyspy

img-responsive

Jawa to stołeczna wyspa Indonezji – największego kraju wyspiarskiego na świecie, który rozciąga się na terenie ponad 1,9mln kilometrów kwadratowych. to również cel podróżniczy tysięcy turystów z całego świata. Jawa przyciąga ich swoim pięknem, urokliwymi plażami oraz zapierającymi dech w piersiach widokami. Przedstawiamy największe atrakcje wyspy!

Indonezyjskie wulkany

Jawa to z pewnością wyspa wulkanów – znajduje się ich tutaj ponad 120, z czego co trzeci jest wulkanem aktywnym. Z pewnością warto odwiedzić wulkan Ijen, na którego szczycie znajduje się urokliwe, lazurowe jeziorko. Trekking na niego trwa zaledwie dwie godziny i nie wymaga bardzo dużej sprawności fizycznej. Rozpoczęcie wspinaczki często odbywa się jeszcze nocą tak, by turyści na szczycie mogli podziwiać malowniczy zachód słońca. Kolejnym wulkanem jest Bromo – wulkan wciąż aktywny, przez co na jego szczycie możemy podziwiać surowy, nieziemski widok oraz poczuć intensywny zapach siarki. Dla bardziej wymagających podróżników, którzy mogą poszczycić się doskonałą kondycją i sprawnością fizyczną, lokalni przewodnicy oferują jedno lub dwudniowy trekking na wulkan Semeru. Trasa jest długa i liczy ponad 30 kilometrów, a niektóre jej części są strome i kręte. Wejście na wulkan Semeru można podzielić na dwie części oraz przenocować w jednym z dwóch obozów dostosowanych do rozbicia namiotu.

Inne atrakcje Jawy

Podczas wizyty na Jawie z pewnością należy odwiedzić dwa największe i najbardziej popularne ośrodki kultu religijnego: buddyjską, majestatyczną świątynię Borobudur oraz największą świątynię hinduistyczną leżącą poza terenem Indii – Prambanan. Na terenie wyspy znajduje się również ciekawy park z miniaturami indonezyjskich zabytków: Taman Mini Indonesia Indah. Miłośnicy sportów wodnych oraz odpoczynku z dala od zgiełku miasta z pewnością zakochają się w jawajskich plażach. Znajdziemy tu zarówno wzburzone wody, idealne do uprawiania intensywnych sportów wodnych, jak i krystalicznie czyste, płytkie zatoczki z rajskimi plażami.

jawa-najwieksze-atrakcje-wyspy

ABOUT THE AUTHOR