Breaking News
 |  | 

Internet

Jak zabezpieczyć swoje dziecko przed niebezpiecznymi treściami i nadużyciami w sieci

img-responsive

Dzieci w dzisiejszych czasach są narażone na wiele niebezpieczeństw związanych z korzystaniem z internetu. Mogą mieć dostęp do nieodpowiednich treści, a także być ofiarą nadużyć ze strony obcych osób. Dlatego jako rodzice musimy zadbać o bezpieczeństwo naszej pociechy w cyberprzestrzeni.

 1. Świadomość niebezpieczeństw
  Ważne jest, aby rodzice zdawali sobie sprawę z tego, jakie niebezpieczeństwa czyhają w sieci i potrafili przekazać to swoim dzieciom. Należy rozmawiać z dziećmi o zagrożeniach i ostrzegać ich przed nieodpowiednimi treściami oraz osobami.

 2. Kontrola dostępu
  Kontrolując dostęp dziecka do internetu, możemy zminimalizować ryzyko narażenia go na niebezpieczeństwa. Możemy zainstalować specjalne programy, które blokowałyby nieodpowiednie strony, a także ustalić godziny, w których dziecko ma dostęp do sieci.

 • Zainteresujmy dziecko
 1. Właściwe wychowanie
  Rodzice powinni nauczyć dziecko, jak korzystać z internetu w sposób mądry i odpowiedzialny. Dziecko powinno mieć świadomość, że w sieci nie ma anonimowości i każde jego zachowanie może mieć konsekwencje.
 • Wychowanie dziecka
 1. Kontrola aktywności dziecka
  Okazuje się, że jednym z najlepszych sposobów na zagwarantowanie dziecku bezpieczeństwa w sieci, jest posiadanie pełnej kontroli nad jego aktywnością w internecie. Dlatego warto dołożyć starań, aby dziecko nie było zbyt uzależnione od korzystania z internetu.
 • Kontrola rodzicielska
 1. Mowa o hejcie
  Warto przypomnieć dziecku o tym, że obrażanie innych osób, czy to w sieci, czy w realnym świecie, jest nieodpowiedzialnym zachowaniem. Powinniśmy nauczyć dziecko, jak rozpoznać hejt i w jaki sposób go unikać.

Podsumowując, jako rodzice musimy zdawać sobie sprawę z niebezpieczeństw czyhających w sieci i też przekazywać swoją wiedzę dzieciom. Kontrolując dostęp dziecka do internetu możemy chronić nasze dziecko przed nieodpowiednimi treściami. Jednym z najlepszych sposobów na zagwarantowanie dziecku bezpieczeństwa w sieci jest natomiast kontrola aktywności dziecka. Oczywiście bardzo ważne jest także właściwe wychowanie dziecka i nauczanie go, jak postępować w internecie.

jak-zabezpieczyc-swoje-dziecko-przed-niebezpiecznymi-tresciami-i-naduzyciami-w-sieci

ABOUT THE AUTHOR

Elektronika