Breaking News
 |  | 

Sprawdź to

Olejek arganowy w pielęgnacji ciała

img-responsive

Olejek arganowy jest substancją, która ma wiele zastosowań. Możemy wykorzystywać go w pielęgnacji skóry ciała i twarzy, włosów, paznokci, a swoje zastosowanie znajdzie także w kuchni.

Olejek arganowy – właściwości

Naturalny olejek arganowy bardzo pozytywnie wpływa na stan skóry. Redukuje zmarszczki, opóźnia objawy starzenia się skóry, doskonale napina i ujędrnia skórę. Ma również działanie nawilżające i odżywcze, dzięki czemu jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnych kremów do twarzy. Olejek arganowy sprawdza się także w pielęgnacji skóry wrażliwej i problematycznej: wykazuje działanie antybakteryjne, dzięki czemu zapobiega rozprzestrzenianiu się drobnych infekcji skórnych.

Olejek arganowy – zastosowanie

Olejek arganowy znajdziemy w wielu kosmetykach do pielęgnacji ciała: balsamach, kremach, olejkach kąpielowych i masłach do ciała. Olejek arganowy często stanowi także jedną z głównych substancji w produktach do pielęgnacji włosów. Idealne arganowe masło do ciała powinno być jednak przede wszystkim naturalne oraz musi zawierać dużą ilość olejku arganowego. Pozwala to na wykorzystanie najlepszych cech tej substancji w pielęgnacji skóry całego ciała.

olejek-arganowy-pielegnacji-ciala

ABOUT THE AUTHOR