Breaking News
 |  | 

Sprawdź to

Jak opiekować się kotem

img-responsive

Opieka nad kotem, wymaga przede wszystkim dużej cierpliwości i zaangażowania. Pierwsze chwile naszego pupila w domu, będą dla niego z pewnością dość stresujące, przez co może czuć się nie do końca bezpiecznie, a nawet mogą spowodować pewnego rodzaju dyskomfort.

Jak opiekować się kotem

W pierwszych dniach nie powinniśmy wywierać na nim presji, ani robić niczego na siłę. Warto zapewnić tylko odpowiedni dostęp do wody i jedzenie i cierpliwie czekać, aż nasz czworonóg zacznie się oswajać z nowym otoczeniem. Przede wszystkim, bardzo ważna jest dieta kota. Najbardziej potrzebuje mięsa w swoich posiłkach, które dostarczy mu wystarczającą ilość białka. Jak każde zwierzę – koty również przede wszystkim potrzebują naszej uwagi. Te zwinne i bardzo ruchliwe zwierzęta w każdej wolnej chwili liczą na zabawę. Warto jest zapewniać mu różnego typu rozrywki, które pozwolą na rozładowanie energii i zmęczenie zwierzaka. Znudzony i niezaciekawiony zwierzak może powodować wiele szkód w naszym domu, między innymi: niszczyć meble, podłogi, czy nawet zrzucać różne rzeczy na ziemię.

 

Warto kupić mu różnego typu zabawki, na przykład: piłeczki, wędki z piórkami, myszki czy też maskotki. Pozwoli to na samodzielnie spędzenie czasu naszego kota, na przykład w czasie nieobecności opiekuna. Dla każdego właściciela szczególnie ważne jest zdrowie pupila, dlatego warto dbać o regularność jeśli chodzi o wizyty u weterynarza. Warto pamiętać o regularnych wizytach, szczepieniach, odrobaczeniach. Jeżeli dzieje się coś niepokojącego z naszym pupilem, należy szybko reagować, aby upewnić się, że nie dzieje się nic poważnego. Jeśli nie planujemy tworzenia hodowli, warto wysterylizować kota, nawet jeśli samodzielnie nie wychodzi poza podwórko czy mieszkanie. Wysterylizowany kocur czy kotka, często stają się bardziej spokojne. Nie groźne są im także choroby związane z układem płciowym, a także nie ponosimy ryzyka w razie ucieczki kota, że spowoduje zwiększenie populacji kotów. Warto wiedzieć, że niewykastrowany kocur, zaznacza swoje terytorium.

opiekowac-sie-kotem

ABOUT THE AUTHOR

Elektronika