Breaking News
 |  | 

Elektronika

Ładowanie telefonu trudniejsze niż się wydaje

img-responsive

Na temat ładowania baterii w telefonie narosło sporo mitów. Baterie w starych telefonach znacznie różniły się od ogniw stosowanych w dzisiejszych urządzeniach. Ładowanie telefonu również wygląda zupełnie inaczej. Ładowanie telefonu do pełna nie jest czymś niezbędnym dla ogniw litowo-jonowych.

 

Wbrew staromodnej opinii ładowanie baterii do pełna ma wręcz negatywny skutek – krótszą żywotność. Ilość cykli ładowania akumulatora w smartfonie ładowanym od zera do stu procent jest stosunkowo wyższa niż ta osiągana przy ładowaniu od dwudziestu do osiemdziesięciu procent. Ciągła eksploatacja w końcu zakończy się zużyciem baterii. Zepsuta bateria będzie zapewniać zdecydowanie krótszy czas działania, a także wyższe temperatury. Może również zdarzyć się, że zużyte ogniwo spuchnie uszkadzając komponenty wewnątrz telefonu.

 

Wymagana wtedy będzie wymiana baterii w smartfonie. Teoretycznie w wielu przypadkach – szczególnie przy starszych modelach – można wykonać to samemu. Przy braku odpowiedniej wiedzy warta zachodu może okazać się wymiana baterii w serwisie. Serwis GSM specjalizujący się w tego typu naprawach bez problemu wymieni akumulator i rozwiąże problem z ładowaniem. Cena wymiany baterii w telefonie potrafi wahać się od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych w zależności od producenta i modelu urządzenia.

ladowanie-telefonu-trudniejsze-niz-sie-wydaje

ABOUT THE AUTHOR