Breaking News
 |  | 

Sprawdź to

Nowoczesne przedsiębiorstwa dbają o ekologię.

img-responsive

W trosce o nasze środowisko.

W obecnych czasach niemal wszyscy ludzie stawiają na ekologię i redukowanie ilości generowanych śmieci, już praktycznie każdy człowiek, niezależnie od wieku i statusu, stosuje segregację odpadów i stara się korzystać z produktów z odzysku. Czujemy coraz większą odpowiedzialność za nasze działania względem planety, na której mieszkamy. Nasz klimat nieustannie się zmienia, wszystko, co robimy, ma wpływ na nasze środowisko, a dotychczas zdążyliśmy zrobić sporo złego.

Pomyśl co mógłbyś zrobić dla naszej planety – Druk a ekologia.

Czas pomyśleć o ekologii we własnej firmie, dlatego warto przyjrzeć się jej działaniom.
W każdym przedsiębiorstwie każdego dnia produkowane są ogromne ilości odpadów, spośród których przeważającą część niestety stanowi papier. Drukowanie niebotycznych ilości dokumentów, archiwizowanie ich, często tylko po to, by po upływie danego czasu wrzucić je do niszczarki i zutylizować. Czy to jest naprawdę konieczne? Może warto byłoby spróbować ograniczyć zbędne drukowanie i zacząć prowadzić archiwizację dokumentów w formie elektronicznej? Takie rozwiązanie nie tylko jest ukłonem w stronę środowiska, ale także stanowi doskonały pomysł na zaoszczędzenie kosztów związanych z zakupem papieru.
Istnieje wiele różnych sposobów na ograniczenie emisji odpadów przez przedsiębiorstwo. Pierwszym i podstawowym krokiem jest zmiana trybu drukowania, z jednostronnego na tryb duplex, który pozwoli zaoszczędzić połowę zużywanego papieru. Następnie, ograniczenie dokonywania wydruków dokumentów, które tego nie wymagają. Zmiany muszą zacząć się od głowy, a następnie objąć całą firmę, aby każdy z pracowników miał na uwadze nowe zalecenia, a przede wszystkim posiadał zdrowy rozsądek i troskę o nasze środowisko.

Warto mieć na uwadze fakt, iż odpady pochodzące z niszczarki powinny być utylizowane zgodnie z zasadami utylizacji makulatury. Jeżeli firma generuje naprawdę duże ilości tego typu odpadów, warto nawiązać współpracę z firmą wywozową, a jeśli odpady mieszczą się w granicach normy, należy wyrzucać je do pojemników oznaczonych napisem “PAPIER”. Warto segregować odpady nie tylko ze względu na troskę o środowisko, ale również z uwagi na to, że brak segregacji może skutkować nałożeniem na przedsiębiorstwo kary.

 

nowoczesne-przedsiebiorstwa-dbaja-o-ekologie

ABOUT THE AUTHOR

Elektronika