Breaking News
 |  | 

Elektronika

Fristajl: Wprowadzenie do tej dynamicznej i ekscytującej dyscypliny sportowej

img-responsive

FREESTYLE FOOTBALL – WPROWADZENIE DO TEJ DYNAMICZNEJ I EKSCYTUJĄCEJ DYSCYPLINY SPORTOWEJ

SPORTOWY TREND

Freestyle football coraz bardziej zyskuje na popularności zarówno w Polsce, jak i na świecie. To sport, który wyróżnia się sztuką wspinania się i przemieszczania piłki pomiędzy stopami i nogami, wykonania skomplikowanych tricków oraz akrobatycznych ruchów. Fani takiej formy sportu można zobaczyć w różnych miejscach, od ogródków przydomowych po place sportowe, ale także na scenie sportowej. W Polsce co roku organizowane są mistrzostwa freestyle football, dla młodych adeptów i profesjonalistów.

ZACZYNAMY OD PODSTAW

Freestyle football to sport, który może wydawać się trudny, ale wymaga przede wszystkim dużo treningu, cierpliwości, samozaparcia oraz odrobiny kreatywności. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek odnośnie rozpoczęcia przygody z freestyle football.

PODOBNE DISCYPLINY

Freestyle football jest związany z takimi dyscyplinami sportowymi jak:

  • Clackline
  • Tańce urbans
  • Breakdance
  • Street workout

PROFESJONALIŚCI

Freestyle football to dyscyplina sportowa, w której wyjątkowe umiejętności prezentują profesjonaliści. Są to sportowcy, którzy swoim wykonaniem tricków oraz akrobacji potrafią fascynować widzów, a także rywalizować na arenach sportowych i zdobywać medale na międzynarodowych mistrzostwach. Wśród polskich mistrzów freestyle football są tacy zawodnicy jak Dawid Godziek, Gerard Jankowski, Michał Rycaj czy Kamil Niziński.

NAJWAŻNIEJSZE TRICKI

Freestyle football to sport, który ma wiele różnych tricków. Dla początkujących jednak, pierwszym i bardzo ważnym trickiem jest “the crossover”, który polega na przesunięciu piłki pomiędzy nogami na przemian. Kolejnym trickiem, dość prostym, ale wymagającym precyzji, jest “the knee catch”, polegający na “łapaniu” piłki kolaniem.

Freestyle football to dynamiczna i ekscytująca dyscyplina sportowa, która łączy piłkę nożną z akrobatyką i tanecznym ruchem. Dla wielu osób stanowi wspaniałą formę aktywności fizycznej i rozrywki, a dla innych szansę na wybijanie się w sztuce tricków i akrobacji. Bez względu na powodzenie w wykonywaniu tricków, zaangażowanie w treningi oraz rozwijanie swojego talentu, to klucz do cieszenia się sportową przygodą z freestyle football.

fristajl-wprowadzenie-do-tej-dynamicznej-i-ekscytujacej-dyscypliny-sportowej

ABOUT THE AUTHOR