Breaking News
 |  | 

Elektronika

Najnowsze trendy w branży wearables: technologiczne gadżety noszone na ciele

img-responsive

W dzisiejszych czasach ludzie coraz chętniej korzystają z technologicznych gadżetów, które mogą nosić na swoim ciele – wearables. Najnowsze trendy w tej branży skupiają się na rozwijaniu już istniejących rozwiązań oraz wprowadzeniu nowych funkcjonalności, które mają ułatwić życie użytkownikom. Sprawdźmy, jakie nowości pojawiły się w ostatnim czasie.

 1. Zegarki inteligentne zyskują na popularności
  Zegarki inteligentne, czyli popularne smartwatche, od kilku lat cieszą się coraz większą popularnością. Producentów tych urządzeń możemy wymienić wiele, ale zdecydowanie najwięcej rozgłosu zbiera Apple Watch. Urządzenie to stało się swoistym wzorcem dla innych marek, skłaniając je do wprowadzania nowych rozwiązań na rynek. W najnowszych modelach zegarków inteligentnych możemy już spotkać funkcje, jak: mierzenie ciśnienia krwi, analiza snu, odczyt EKG czy geolokalizacja. Zegarki te stają się ciekawą alternatywą dla tradycyjnych zegarków, ze względu na swoje rozbudowane funkcjonalności.

 2. Smartbandy – dzień zaczynają i kończą ze zdrowiem na uwadze
  Smartbandy to kolejna grupa urządzeń, które zdobywają coraz większą popularność. Są to specjalne opaski noszone na ręce, służące przede wszystkim do monitorowania aktywności fizycznej. Dzięki nim możemy mieć ciągły wgląd w ilość spalonych kalorii, przemierzoną odległość czy liczbę wykonanych kroków. W najnowszych modelach smartbandów producenci wprowadzają funkcje, jak: pomiar saturacji krwi czy analizę jakości snu. Jednym z ciekawszych urządzeń z kategorii smartbandów jest wyprodukowany przez Xiaomi Mi Band 5. W urządzeniu tym, poza standardowymi funkcjami, mamy również dostęp do “złotych aktywności”aż 11 różnych dyscyplin, co z pewnością zainteresuje osoby uprawiające sport.

 3. Inteligentne buty – nowa jakość w monitorowaniu treningów
  Inteligentne buty to jeszcze młoda kategoria w branży wearables, ale już zyskują na popularności. To nowoczesne buty, które służą przede wszystkim do pomiaru aktywności fizycznej. W butach tych zamontowane jest wiele czujników, które informują nas o tempo biegu, czasie treningu czy rytmie serca. Produkty takie jak NIKE Adapt BB lub Under Armour HOVR Phantom CONNECT to już over 2 będące wyjątkowym sprzętem do monitorowania treningów. Jednym z ciekawszych aspektów tego typu butów jest możliwość samoregulacji, czyli dynamiczne dostosowywanie się do nóg użytkownika.

 4. Inteligentne okulary – widzisz co one robią?
  Inteligentne okulary to jedne z najbardziej zaawansowanych urządzeń w kategorii wearables. To nic innego jak zwykłe okulary, zastąpione jednak szkłami, na które naniesione są różnego rodzaju informacje. Mogą służyć zarówno do pokazywania informacji o otaczającym nas świecie, jak i zapewnienia rozrywki. Warto tutaj wymienić Google Glass – projekt firmy Google, który niestety nie odniósł spodziewanego sukcesu. Jednak już teraz mamy kilka propozycji urządzeń tego typu, jak np. Huawei Eyewear II czy Bose Frames.

 5. Biodegradowalne smart-stopy
  Ostatnią kategorią urządzeń, którą warto wspomnieć są śledzące smart-stopy, a dokładniej miękkie nakładki na stopy, które monitorują naszą aktywność podczas biegania, skakania, czy także chodzenia. Ich główną zaletą jest to, że są całkowicie biodegradowalne, dlatego firma Vivobarefoot deklaruje, że nigdy nie będą powodować szkody w środowisku. Smart-stopy te informują nas m.in. o stylu naszego biegu, utrzymywaniu równowagi, kroku czy skoku. Dostępne są w dwóch wersjach – Tracker – najnowszej i najbardziej zaawansowanej oraz przystępniejszej cenowo Primus Trail, która idealnie nada się dla początkujących biegaczy.

Warto zaznaczyć, że cały czas powstają nowe urządzenia, które jeszcze bardziej ułatwią nam codzienne funkcjonowanie czy pomogą osiągnąć wyznaczone cele treningowe. W branży wearables widać też zwiększoną konkurencję, co maluje ciekawą przyszłość dla użytkowników, którzy mają coraz większe wybory i coraz bardziej zaawansowane technologicznie gadżety do wyboru.

najnowsze-trendy-w-branzy-wearables-technologiczne-gadzety-noszone-na-ciele

ABOUT THE AUTHOR