Breaking News
 |  | 

Internet

Spotify jako serwis streamingowy

img-responsive

Powszechny dostęp do Internetu i jego nieustanny rozwój na przestrzeni ostatnich lat sprawia, że obecnie mamy bardzo szeroką bazę tematów, o których wiedzę możemy zgłębić poprzez przysłowiowy wirtualny research. Wiele dziedzin życia zawiera w sieci swój ślad bądź komentarz na swój temat. Wśród świetnie rozwiniętych wirtualnie dziedzin swoje miejsce znajduje również muzyka.

 

Powszechny dostęp do muzyki w nieograniczonych ilościach umożliwiają chociażby serwisy streamingowe wspierające jej legalne kupowanie. Do tego rodzaju serwisu należy przede wszystkim bardzo popularny od lat Spotify. Na tym serwisie każdy może założyć własne konto i wyszukać ulubione utwory, które zgromadzić może na nieograniczonej ilości playlist muzycznych. Serwis ten pozwala na przewijanie 6 utworów z playlisty na godzinę w wersji darmowej subskrypcji. Po podjęciu decyzji o zakupieniu subskrypcji Premium użytkownik może pomijać utwory bez ograniczeń i słuchać ich w trybie offline. Spotify pozwala na zaznaczanie za pomocą ikony serduszka ulubione utwory i zapisywanie ich w folderze ulubione a następnie na tej podstawie samodzielnie tworzy dla użytkownika playlistę Daily Mix, w której może on przesłuchać wymieszane w specjalnej playliście, przygotowane dla siebie utwory. Istnieją również zakładki takie jak: odkryj w tym tygodniu oraz Release Radar, które gromadzą najciekawsze premiery muzyczne mające miejsce w serwisie w danym tygodniu.

 

Warto dodać, że ogromną zaletą Spotify jest możliwość słuchania muzyki w tle, to znaczy, że możemy wygasić ekran naszego telefonu i nadal słuchać danego utworu. Ta opcja powoduje, że portal zyskuje przewagę nad popularnym od lat Youtube’ie. Jednakże sam Youtube być może zainspirowany swoją konkurencją również niedawno przeszedł pewną metamorfozę i stworzona została w nim aktualizacja Youtube Premium, która również pozwala za określoną opłatą na legalne słuchanie muzyki w trybie offline. Z obu serwisów korzysta praktycznie większość twórców muzycznych, bo to właśnie na nich mają miejsce największe premiery ich najnowszych utworów.

spotify-jako-serwis-streamingowy

ABOUT THE AUTHOR

Elektronika