Breaking News
 |  | 

Elektronika

Krótko o VR

img-responsive

Rozrywka cyfrowa rozwija się w szaleńczym tempie. Nie ma co się, łudzić, że ten postęp zostanie zatrzymany. Jednak jedną z nowinek jaką otrzymaliśmy, już jakiś czas temu, są tak zwane okulary VR oraz związana z tym technologia rzeczywistości wirtualnej.

 

Jest coś co jeszcze raczkuje. Sama technologia, nie jest na tyle rozwinięta, aby być w stanie zapewnić nam dużo rozrywki. Wszelkiego rodzaju gry, które ukazywały się na tę platformę, były swego rodzaju demami. Mieliśmy do dyspozycji, tylko specjalny kawałek rozgrywki, który zajmował nam mała ilość czasu, jeśli chodzi o przejście. Nie mniej mała gra może, przynieść wiele niesamowitych doznań. Mimo, że ta technologia jest bardzo nowatorska i jest czymś nowym, trzeba spojrzeć, że niestety znajdą się również wady. Obecnie sprzęt do rzeczywistości wirtualnej, nie jest tani.

 

Trzeba w to trochę zainwestować. Drugą sprawą jest to, że trzeba mieć odpowiednią przestrzeń do grania. Nie możemy grać na małych przestrzeniach. Ostatnim mankamentem, jest fakt, że noszenie okularów przez dłuższy czas, może po prostu męczyć.
Mimo, że technologia ta posiada swoje wady, trzeba pamiętać, że im dalej będzie się rozwijała, tym efekty, będą nas zaskakiwały. Być może w przyszłości, zaznamy pełnej rzeczywistości wirtualnej, będziemy mogli odczuwać znacznie więcej niż w tej chwili.

krotko-o-vr

ABOUT THE AUTHOR