Breaking News
 |  | 

Elektronika

Wybór tabletu graficznego

img-responsive

Na rynku istnieje duży wybór tabletów graficznych. Firmy oferują różne rozmiary i dodatkowe funkcje, mniej lub bardziej skomplikowane. Na początek musimy określić do czego będziemy go używać. Czy szukamy urządzenia na pierwszą przygodę z grafiką, a może mamy już doświadczenie i chcielibyśmy podnieść funkcjonalność i spróbować bardziej zaawansowanych sprzętów.

 

Jeśli szukamy pierwszego tabletu i nie do końca wiemy czy to dla nas, nie powinniśmy wybierać go z górnej półki, za kilka tysięcy. Skupmy się na czymś w przystępnej cenie i nie koniecznie w dużym rozmiarze, by w przyszłości nie żałować gdy urządzenie będzie kurzyło się na strychu. Najczęściej wybierane są tablety klasyczne, składające się z powierzchni roboczej, przypominającej kartkę papieru, i rysika. Gdy mamy już jakieś doświadczenia z tabletami graficznymi i programami do obróbki, możemy rozejrzeć się za czymś z wyższej półki cenowej.

 

Jedne z najpopularniejszych tabletów stanowią te z interaktywnym ekranem LCD, do ich obsługi nie potrzebujemy zewnętrznych monitorów i praca na nich może być precyzyjniejsza, jednak za komfort używania wyłącznie jednego urządzenia, musimy wydać znaczącą sumę pieniędzy. Powinniśmy stopniowo, wraz z wzrostem naszych umiejętności i potrzeb, zwiększać wymagania dotyczące tabletu graficznego. W dobie dzisiejszych czasów i rozwijającej się technologi na pewno znajdziemy coś, co będzie odpowiadało naszym potrzebom i możliwościom portfela.

 

wybor-tabletu-graficznego

ABOUT THE AUTHOR

Elektronika