Breaking News
 |  | 

Elektronika

Ciekawa alternatywa świetlna w naszym domu czyli taśma LED sterowana pilotem

img-responsive

Instalacje elektryczne w każdym domu nie są prosta sprawą. Ich wykonanie zazwyczaj zajmuje wiele czasu i wymaga interwencji fachowca, który zazwyczaj inkasuje znaczną ilość pieniędzy za swoje usługi. Jak więc wygląda i z czego powinna składać się przykładowa instalacja elektryczna? Jak możemy alternatywnie doświetlić wnętrze domu?

Jak wygląda instalacja elektryczna w domu ?

Instalacja elektryczna w domu powinna łączyć skrzynkę zewnętrzną, która umiejscowiona jest zazwyczaj w granicy naszej posesji oraz główną rozdzielnię prądową , która zawiera na przykład bezpieczniki, które czuwają nad bezpieczeństwem naszej instalacji. W przypadku wystąpienia skoku napięcia, bezpiecznik aktywuje się i rozłącza obwód elektryczny. Dzięki temu możemy podczas bezpośredniego kontaktu z prądem uniknąć znacznych obrażeń. Wewnątrz domu musimy połączyć przewodami wszystkie punkty świetlne oraz gniazdka prądowe.

Taśma led jako rodzaj oświetlenia w domu  – taśma LED sterowana pilotem

Ciekawym punktem świetlnym w naszym domu może być taśma led sterowana pilotem . jest to taśma na której występują diody led połączone w jedną całość. Na tynku znajdziemy wiele rodzajów takich taśm o różnej szerokości oraz długości. Ich montaż jest dziecinie prosty. Najczęściej spotykanym sposobem montażu jest po prostu mocowanie do danej powierzchni poprzez naklejenie taśmy. Posiada ona bowiem od wewnętrznej strony specjalną powierzchnię, która posiada naniesiony już klej. Jest to dość trwałe połączenie odporne na różne temperatury oraz wodę. Poprzez pilot możemy sterować jedną z kilku zaprogramowanych funkcji. Przykładowo taśma led może świecić w sposób ciągły lub migać jak lampki choinkowe. Dostępne są też liczne kolory. Możemy więc za pomocą tasmy led całkowicie zmienić aranżację naszego pomieszczenia poprzez szybką zmianę koloru prosto z pilota sterującego. Taśmy led świetnie sprawdzą się więc na przykład jako podświetlenie schodów lub sufitu w naszym salonie. W kuchni za można je zamontować pod wiszącymi szafkami.

ciekawa-alternatywa-swietlna-naszym-domu-czyli-tasma-led-sterowana-pilotem

ABOUT THE AUTHOR

Elektronika