Breaking News
 |  | 

Elektronika

Prywatny identyfikator

img-responsive

IP ( Internet Protocol ) – co to jest ? Po co nam to ? Jak to wygląda ? Jak to sprawdzić ? Dwie litery, a ile pytań i informacji się za tym kryje.
Adres IP to protokół komunikacyjny. Składa się z czterech liczb, które oddzielone są od siebie kropkami. Na przykład może to być 192. 168. 0.3. Możliwe, że kojarzysz przynajmniej taki zapis. IP jest różne dla każdego komputera. Jednak nasz sprzęt może mieć 2 różne IP – wewnętrzne, czyli prywatne i zewnętrzne – publiczne. Jak sprawdzić nasze wewnętrzne IP ?

 

Robimy to z poziomu naszego komputera. Krok po kroku jesteśmy coraz bliżej celu. Aby odczytać wewnętrzne IP musimy skorzystać z lupki, która znajduje się w menu start. Wpisujemy tutaj komendę cmd. Wyskoczy nam opcja : wiersz polecenia. Klikamy i otwieramy. Tutaj możemy wpisać kolejne z poleceń, które pomoże nam odnaleźć nasze IP. Wpisujemy : ipconfig. Wtedy pokazuje nam się nasz prywatny adres IP oraz informacje na temat maski podsieci i bramy domyślnej.
Jak możesz zauważyć nie jest to trudne i nie wymaga bardzo trudnych zabiegów. Warto sprawdzić sobie, jaki indywidualny identyfikator posiadamy.

prywatny-identyfikator

ABOUT THE AUTHOR

Elektronika