Breaking News
 |  | 

Elektronika

5 sposobów na drukowanie w domu za pomocą smartfona

img-responsive

Jak drukować za pomocą smartfona

Nadeszła nowa era smartfonów z wbudowanymi funkcjami drukowania, a najnowsze modele mają wiele funkcji, takich jak automatyczne obracanie, samoczynne ostrzenie i podgląd wydruku. Jeśli myślisz o drukowaniu w podróży, odpowiedni telefon jest niezbędny, aby wykonać to zadanie. Ale co sprawia, że jeden model lepiej nadaje się do drukowania niż inny? Zebraliśmy pięć najlepszych smartfonów do drukowania i przeszukaliśmy sieć, aby przedstawić Ci wskazówki i porady, jak w pełni wykorzystać możliwości drukowania za pomocą smartfonu.

#1. Kup dobry aparat

Nie da się ukryć, że smartfony przeszły długą drogę w ciągu ostatnich kilku lat. Oprócz robienia wysokiej jakości zdjęć, wiele urządzeń oferuje teraz doskonałe możliwości nagrywania wideo. Aby w pełni wykorzystać możliwości każdego aparatu w smartfonie, powinieneś poszukać takiego, który ma dobry zoom i lampę błyskową. Dzięki szerokokątnemu obiektywowi będziesz mógł ustawić ostrość na większej części zdjęcia i unikniesz konieczności późniejszego kadrowania. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, fotografuj z góry, ponieważ prawdopodobnie będziesz potrzebować szerszego obiektywu, aby uchwycić całą scenę.

#2. Zastanów się nad samoczynnym wyostrzaniem

Jednym z najczęstszych problemów związanych z drukowaniem na urządzeniach przenośnych jest to, że tekst może stać się nieostry po powiększeniu. Dzieje się tak dlatego, że tekst nie jest wystarczająco ostry, aby wydrukować go wyraźnie, gdy jest rejestrowany przez aparat fotograficzny. Technologia samoczynnego wyostrzania automatycznie wykrywa ten problem i wyostrza obraz przed wydrukowaniem. W przypadku takiej funkcji ważne jest, aby mieć pewną rękę i dobre oświetlenie.

#3. Poszukaj folii ochronnej na ekran

Gdy szukasz odpowiedniego telefonu, który możesz zabrać w podróż, ochrona ekranu jest zawsze dobrym pomysłem. Wiele telefonów jest wyposażonych w folię ochronną ekranu, ale jednymi z najpopularniejszych modeli są te, które mają zdejmowany ekran. W przypadku folii ochronnej ekranu można ją łatwo zdjąć, aby wyczyścić lub wymienić.

#4. Wybierz drukarkę zasilaną bateryjnie

Choć większość współczesnych smartfonów jest wyposażona w funkcję szybkiego ładowania, nadal wymagają one dużo energii do działania. Niektóre z najbardziej wydajnych smartfonów mają baterie o pojemności około 1000 mAh lub więcej. Choć pozwala to używać telefonu jako przenośnej drukarki, trzeba go regularnie ładować, aby nie przestał działać.

#5. Wybierz futerał, który będzie idealnie pasował

Właściwe etui może sprawić, że telefon stanie się jeszcze bardziej przenośny i ochroni go przed żywiołami. Powinno być dobrze dopasowane i zaprojektowane tak, aby umożliwić łatwy dostęp do elementów sterujących Twojego smartfona. Jeśli rozważasz zakup nowego telefonu, koniecznie sprawdź naszą listę najlepszych smartfonów do kupienia w 2020 roku.

5-sposobow-drukowanie-domu-pomoca-smartfona

ABOUT THE AUTHOR