Breaking News
 |  | 

Elektronika

Naprawa wyświetlacza w Iphone

img-responsive

Pęknięta szybka w telefonie Apple to nie zawsze wynik wielkiego pecha. Nie ma co się oszukiwać, telefon może każdemu wysunąć się z płaszcza czy kurtki, a od tego do zbitej szybki naprawdę niewiele brakuje. Upadek z łóżka, półki czy stolika, bądź zwykłe wypuszczenie Iphone’a 6S z ręki również może skutkować niemiłą sytuacją. Jeśli już do takiej sytuacji dojdzie, możemy jedynie liczyć na to, że sprzęt upadnie na dywan czy inne stosunkowo miękkie podłoże, które znacząco zamortyzuje upadek. W przypadku, gdy do uderzenie dojdzie na płytkach, bądź asfalcie to zbita szybka jest niemalże pewnością. Upadki telefonu to skrajne sytuacja, jednak do uszkodzenia ekranu może dojść nawet podczas codziennego korzystania z telefonu. Noszenie telefonu w torebce czy kieszenie wraz z kluczami do samochodu, czy domu nie wpływa pozytywnie na wyświetlacz telefonu.

Niesprawny ekran w Iphone

Jeśli chodzi o czas trwania pracy nad zepsutym wyświetlaczem oraz jej koszty to są one w pełni zależne od rodzaju defektu. Większość telefonów Apple posiada podobne wyświetlacze. Dlatego ich wymiana niemalże się nie różni. W każdym z urządzeń oznakowanych nadgryzionym jabłkiem wyświetlacz składa się z zewnętrznej szybki, modułu, który jest odpowiedzialny za wyczuwanie dotyku, czyli digitizera oraz wyświetlacza.

Najprostsze w wykonaniu, a zarazem najtańsze są prace związane z zewnętrzną szybką. Kładzenie telefonu ekranem skierowanym w dół bądź trzymanie go wśród klucz czy monet nie wpływa na niego najlepiej. Takie działanie najczęściej kończy się powstawaniem rys, a najgłębsze z nich mogą doprowadzić do niepoprawnej pracy wyświetlacza. W większości takich sytuacji sprawę rozwiązuje wymiana szybki. Jednak w przypadku, gdy dojdzie do uszkodzenia modułu odpowiedzialnego za dotyk, sprawa się komplikuje, gdyż korzystanie z telefonu może stać się niemożliwe.

Do najgorszych oraz najpoważniejszych uszkodzeń ekranu zaliczamy problemy z wyświetlaczem. Zniekształcone barwy, zbyt duża wrażliwość na dotyk, niepoprawna jasność ekranu czy jego migotanie to oznaki, że dzieje się coś niedobrego. W niektórych wypadkach nawet małe rysy mogą prowadzić do wielkich problemów, dlatego nie warto ich bagatelizować i jak najszybciej wymienić, udać się do serwisu.

Dlaczego my ?

W naszym serwisie naprawy są wykonywane przez profesjonalnych techników, którzy mogą się pochwalić setkami naprawionych telefonów Apple. Fachowe podejście do każdego, wiele zadowolonych klientów oraz naprawa wysyłkowa to rzeczy, którymi możemy się pochwalić, a to jest chyba najważniejsze.

naprawa-wyswietlacza-iphone

ABOUT THE AUTHOR