Breaking News
 |  | 

Sprawdź to

Znaczenie ozonosfery

img-responsive

Znaczenie ozonosfery?

Jest bardzo potrzebne ponieważ chroni przed promieniowaniem ludzi i wszystkie stworzenia, promieniowanie jest szkodliwe i wywołuje różne skutki zagrażające wszystkim na ziemi. Ozonosfera pochłania promienie UV i tylko w niewielkim stopniu docierają na ziemię. Ozon wchłania promienie szkodliwe dla ludzi na ziemi i zamienia je w ciepło, dlatego jest bardzo ważna i żywe stworzenia mogą normalnie funkcjonować na ziemi. Możemy się opalać latem, korzystać z uroków słońca, nawet rośliny które do wzrostu potrzebują ciepła i słońca rosną bez szkodliwego promieniowania i mamy piękne kwiaty oraz cudowne ogrody i sady.

Gdyby nie tarcza nie byłoby życia na ziemi ponieważ wszystko zaczęłoby usychać i umierać, ludzie byliby narażeni na szybszą utratę kolagenu w skórze a to prowadzi do szybszego starzenia się czyli będąc młodzi wyglądalibyśmy na dużo starszych, mielibyśmy zmarszczki, wyschniętą skórę wyglądalibyśmy bardzo źle i zaczęlibyśmy umierać. Ludzie wysyłają w kosmos rakiety i inne rzeczy nie zdając sobie sprawy że naruszają ozonosferę, która naprawdę nas chroni. Wybuchy na słońcu tzw: supernowa, żeby nie tarcza z ozonosfery to taki wybuch spalił by wszystko. Musimy zacząć od siebie i nabyć wiedzę, że to co jest potrzebne po prostu musi być gdyż jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania.
Czesto słyszymy o dziurach ozonowych to znaczy że nastąpił spadek ozonu na szczęście takie zjawisko jest rzadkie ale pojawiające się i może nam zagrażać w przyszłości jak będzie się pojawiać częściej, jeżeli będziemy dbać o naszą planetę oraz mniej używać rzeczy które mają bardzo zły wpływ na ziemię np: dezodoranty, lakiery do włosów, spaliny z samochodów i samolotów, w różnej postaci gazów które są dostępne nawet do zapalniczek to wtedy zmniejszona emisja gazów będzie unosić się do atmosfery i mniej szkodzić ozonosferze, natomiast ta będzie mocniejszą i bardziej będzie chronić nasze środowisko naturalne dla nas konieczne. Musimy razem coś zrobić dla siebie, dbając o naszą planetę.

 

znaczenie-ozonosfery

ABOUT THE AUTHOR

Elektronika