Breaking News
 |  | 

Sprawdź to

Top 3 największe rasy kotów

img-responsive

Jakie są rekordy wielkości wśród ras kotów?

 

Największe rasy kotów od zawsze wzbudzały fascynację i zainteresowanie wśród ludzi. Prowadzono w tej kategorii konkursy i wystawy. Kolejne rekordy padały w księdze rekordów Guinnessa. Jakie są zatem rasy kotów, które budzą respekt nawet wśród najmniejszych psów. Top numer 1 to mało znana rasa Ashera, która jest krzyżówką kota domowego, serwala i lamparta. Samo te zestawienie różnych gatunków daje wyobrażenie o wielkości i sile tego kota. W istocie koty te osiągają nawet 120 centymetrów, co jest niewyobrażalnym rekordem. Ważą natomiast nawet do 15 kilogramów, a ich średnia długość życia to około 20 lat.

 

Miejsce drugie na podium – Savannah

 

Innym rekordem wielkości wśród kotów jest Savannah. Jest to następna krzyżówka serwala z kotem domowym. Należy do rzadkich gatunków kotów, ze względu na swoje pochodzenie przeznaczoną głównie dla profesjonalistów, którzy będą konsekwentni w wychowaniu i opiece. Kot tej rasy jest niesłychanie dużym wydatkiem. Savannah z dobrej hodowli, która posiada odpowiednie dokumenty to koszt około 10 tysięcy dolarów, czyli około 40 tysięcy złotych. W porównaniu do innych ras jest to bardzo droga rasa, właśnie dzięki jej niezwykłości. Wysokość w kłębie tego kota to około od 25 centymetrów do nawet 50 centymetrów, natomiast ich waga to przeciętnie 10 kilogramów.

 

Ostatni zwycięzca – Kot bengalski

 

Na podium jeszcze wskoczył bardziej już znany wszystkim miłośnikom kotów – kot bengalski. Powstał on w wyniku skrzyżowania kota domowego z dzikim kotem bengalskim. Z wymienionej czołówki to właśnie kot bengalski najlepiej nadaje się do domu czy mieszkania. Sprawia najmniej problemów wychowawczych, jest najmniej dziki i niezależny. Wyglądem przypomina lamparta bądź rysia, zaś charakter ma typowego kota domowego. Średnia wysokość w kłębie to około 40 centymetrów, a waga to zazwyczaj 8 kilogramów. Koty te żyją średnio około 20 lat.

 

top-3-najwieksze-rasy-kotow

ABOUT THE AUTHOR

Elektronika