Breaking News
 |  | 

Sprawdź to

Florencja i jej zadziwiające atrakcje

img-responsive

Florencja – miasto symbol renesansu

Florencja to odpowiednie miejsce dla miłośników historii i kultury kraju z Półwyspu Apenińskiego, czyli Włoch. Miasto to było kolebką renesansu i do dziś zachwyca rzesze napływających do jej bram turystów. Posiada niezliczone atrakcje, poczynając od wyżej wspomnianej sztuki, przez zachwycające obiekty sakralne i przepiękne ogrody, kończąc na zachwycających widokach ze wzgórz Toskanii.

Atrakcje Florencji

Odpowiednimi miejscami, w których będziemy się mogli przenieść do czasów epoki Renesansu i poczuć ich klimat będą dwa florenckie pałace: Pałac Medyceuszy i Pałac Pittich. Pierwszy z nich został wybudowany w połowie XVI wieku, a kilkadziesiąt lat później w jego wyglądzie „place maczał” słynny Michał Anioł. Charakterystyczny punkt tego miejsca stanowi fasada budynku. Nazwę swą pałac zawdzięcza słynnemu rodowi Medyceuszy, który wybudował go i założył tu swoją siedzibę. Ród ten miał wielki wpływ na rozwój epoki Renesansu więc i także na światową sztukę i kulturę. Posiada dwie sale: di Luca Giordano i kaplicę Trzech Króli. Drugim pałacem, jest nazywany potocznie „drugim pałacem Medyceuszy”, ale w przeciwieństwie do wcześniej opisanego został przez nich jedynie odkupiony. W pałacu znajdują się obiekty zebrane przez słynny ród, a są w nich takie pozycje jak: dzieła Caravaggia czy Rafaela. Koszt zwiedzenia obiektu wynosi ok. 16 euro za osobę. Koło pałacu Pittich znajdują się ogrody Boboli. Były one zaprojektowane przez Cosimo I. Można znaleźć w nich znaczną liczbę posągów, fontann i sztucznych grot. Będąc we Florencji, nie można przeoczyć najsłynniejszego mostu, czyli Ponte Vecchio. Jest to jedyny z mostów miasta, który przetrwał II wojnę światową niemal w nienaruszonym stanie. Jest on również znany pod inną, czyli „Most Złotników}

Gdzie zrobić zakupy

Ciekawym i na pewno przydatnym miejscem dla ludzi, którzy chcą zrobić zakupy, jest „Mercato Centrale”. Jest to miejsce, w którym możemy dokonać kupna świetnych lokalnych produktów spożywczych. Miejsce to jest rzadko uczęszczane przez turystów, co stanowi jego niebywałą zaletę.

 

florencja-zadziwiajace-atrakcje

ABOUT THE AUTHOR