Breaking News
 |  | 

Elektronika

Wybór drukarki atramentowej

img-responsive

Skąd wiadomo, czy drukarka atramentowa jest dla Ciebie odpowiednia? Oto kilka rzeczy, które warto rozważyć.

Drukarki atramentowe przeszły długą drogę od momentu pojawienia się pierwszego modelu 25 lat temu. Obecnie są wystarczająco małe, aby zmieścić się w walizce, wystarczająco szybkie i niezawodne, aby wydrukować wiele zdjęć w ciągu zaledwie kilku sekund, a także łatwe w obsłudze bez konieczności wydawania fortuny. Kupując nową drukarkę, trzeba jednak wziąć pod uwagę pewne kompromisy, takie jak niezawodność, koszt, szybkość i jakość druku.

Aby pomóc konsumentom w podejmowaniu mądrych decyzji o zakupie, przygotowałem listę kontrolną, która przedstawia kluczowe cechy drukarki i szereguje je według ważności.

Nieuniknione jest, że cechy, które mają dla Ciebie największe znaczenie, będą najłatwiejsze do wyboru, ponieważ możesz wybrać tylko jedną. Zacznij więc od czynników, które są dla Ciebie najważniejsze, takich jak liczba zdjęć drukowanych miesięcznie lub rozmiar drukowanych dokumentów. Zwracaj jednak uwagę na takie elementy, jak drukowanie w kolorze, łączność Wi-Fi, duży podajnik papieru czy krótki czas uruchamiania.

Teraz spójrz na poniższą tabelę, aby dowiedzieć się, jak poszczególne czynniki zostały sklasyfikowane. A jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zamieściłem również łącza do informacji o każdym elemencie w tabeli.

1. Rodzaj technologii druku

2. Prędkość

3. Pojemność tacy na papier

4. Drukowanie w kolorze

5. Łączność Wi-Fi

6. Rozmiar papieru i drukowanych dokumentów

7. Szybki czas rozruchu

8. Koszt

9. Gwarancja

10. Wymiana wkładów atramentowych/tonerowych

wybor-drukarki-atramentowej

ABOUT THE AUTHOR