Breaking News
 |  | 

Elektronika

Wymiana progów gitarowych w Warszawie

img-responsive

Granie na gitarze stało się w ostatnim czasie dość popularnym hobby i coraz więcej osób wyciąga swoje stare instrumenty. Niestety, większość z nich wymaga konserwacji oraz skorzystania z pomocy profesjonalnych rzemieślników. Jedną z najpopularniejszych rzeczy, jest wymiana progów gitarowych. Zastanawiasz się co należy wiedzieć na ten temat i gdzie znaleźć odpowiedni serwis gitarowy? Jeśli tak, jesteś we właściwym miejscu. Sprawdź, na czym polega wymiana progów oraz kto może wspomóc cię w konserwacji twojego instrumentu.

Profesjonalny serwis gitar warszawa to miejsce, w którym spokojnie możesz odświeżyć swoją gitarę i nadać jej drugie życie. Osoby pracujące w takich zakładach mają duże doświadczenie i wiedzą jak mogą ci pomóc. Oddając gitarę do dobrego zakładu masz pewność, że będzie ona grała jak należy.

Wymiana progów gitarowych – raz na kilka lat konieczna jest ta czynność?

Raz na kilka lat należy wymienić progi w gitarze. Robienie tego na własną rękę jest zazwyczaj nieopłacalne, ponieważ wymaga to ogromnej precyzji. Nieodpowiednia wymiana progów doprowadza do zniszczenia gitary i nie będzie się ona nadawała do gry.

Co jaki czas takie progi należy wymienić?

Progi należy wymieniać co kilka lat. Intensywność tego jest uzależniona przede wszystkim od tego w jaki sposób użytkujemy gitarę i z jakiego rodzaju gitary korzystamy.

Progi gitarowe – co jeszcze robi się podczas wymiany?

Szlifowanie podstrunnicy i wykończenie progów jest absolutnie konieczne jeśli zależy nam na kompleksowym i długotrwałym wykonaniu usługi. Szlifowanie jest nawet ważniejsze niż sama wymiana progów, ponieważ dzięki temu gryf staje się równy i można na nim umieścić nowe, świeże progi. Szlifuje się niewiele materiału, dlatego ubytek nie jest zauważalny gołym okiem.

Jak znaleźć najlepszy serwis, który zajmie się wymianą progów w mojej gitarze?

Nie oddawaj gitary do pierwszego, lepszego serwisu. Jedynie profesjonaliści są w stanie ci pomóc z wymianą progów, gdyż jest to wymagające zadanie. Poczytaj opinie w internecie, porozmawiaj ze znajomymi i wybierz zakład.

wymiana-progow-gitarowych-warszawie

ABOUT THE AUTHOR