Breaking News
 |  | 

Internet

Najlepsze aplikacje mobilne do zdrowia i fitnessu

img-responsive

Wiele osób na całym świecie dba o swoje zdrowie i formę fizyczną, przede wszystkim za pomocą odpowiedniego żywienia i regularnego treningu. Jednak w dzisiejszych czasach przydatne mogą okazać się także aplikacje mobilne, które pomogą nam monitorować nasze postępy oraz zaproponują odpowiednie ćwiczenia i dietę. Poniżej przedstawiamy listę najlepszych aplikacji mobilnych do zdrowia i fitnessu na rynku.

 1. Aplikacje do treningu
  Najlepsze aplikacje do treningu to te, które oferują nam różne poziomy trudności, dostosowują się do naszych potrzeb i wymagań, a także umożliwiają śledzenie naszych postępów. Do takich aplikacji zaliczają się:
 • Nike Training Club – aplikacja ta oferuje treningi zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych, dostosowane do naszych celów i możliwości. Dzięki niej możemy śledzić swoje postępy, a także korzystać z różnych planów ćwiczeń.

 • Sworkit – aplikacja ta daje nam możliwość wyboru rodzaju treningu, czasu trwania oraz dostosowania go do naszych potrzeb. Sworkit oferuje nam także treningi dla różnych grup mięśniowych.

 • Runtastic – aplikacja ta umożliwia nam śledzenie naszych biegów, jazd na rowerze oraz innych aktywności fizycznych. Możemy również ustalać cele treningowe i śledzić postępy.

 1. Aplikacje dietetyczne
  Aby osiągnąć upragnioną formę fizyczną, równie ważne jak trening jest odpowiednie odżywianie. Istnieją różne aplikacje, które pomogą nam w skomponowaniu odpowiedniej diety, dostosowanej do naszych potrzeb.
 • Lifesum – aplikacja ta pomoże nam w skomponowaniu zdrowej diety, a także umożliwi śledzenie naszego postępu oraz analizowanie przyjmowanych przez nas kalorii. Możemy również ustawić cele związane z utratą wagi czy zrzuceniem kilku centymetrów w obwodzie talii.

 • MyFitnessPal – ta aplikacja umożliwia nam liczenie kalorii, białek, węglowodanów i tłuszczów spożywanych przez nas w danym dniu. MyFitnessPal pozwala również na analizę składników odżywczych oraz wpisywanie swoich posiłków.

 • Yazio – aplikacja ta oprócz śledzenia kalorii, pozwoli nam na śledzenie przyjmowanej przez nas ilości wody oraz na tworzenie własnych planów żywieniowych. Yazio umożliwia również wyliczenie BMI.

 1. Aplikacje do medytacji i mindfullness
  Nie tylko trening i dieta są ważne dla naszego zdrowia. Ważnym elementem jest także nasza psychika i kondycja mentalna. Dlatego warto zainstalować na swoim telefonie aplikację do medytacji lub mindfullness.
 • Headspace – aplikacja ta oferuje nam setki ćwiczeń medytacyjnych, a także pomaga w walce z depresją, stresem i lękiem. Headspace oferuje także programy do nauki mindfulness.

 • Calm – ta aplikacja umożliwia nam relaksacja oraz medytacja. Calm oferuje różne ścieżki tematyczne, w tym ćwiczenia na poprawę snu oraz redukcję stresu.

 • Simple Habit – aplikacja ta oferuje krótkie ćwiczenia relaksacyjne, które możemy wykonywać w ciągu dnia. Simple Habit pomaga nam w rozwijaniu umiejętności skupienia oraz radzenia sobie ze stresem.

Podsumowanie
Odpowiednie aplikacje mobilne mogą nam pomóc w znaczny sposób w dbaniu o nasze zdrowie i formę fizyczną. Lista ta jest oczywiście jedynie namiastką dostępnych na rynku aplikacji, jednak każda z nich może okazać się przydatna w osiągnięciu naszych celów. Dlatego warto zainstalować na swoim telefonie takie, które będą dla nas najbardziej odpowiednie i spełnią nasze oczekiwania.

najlepsze-aplikacje-mobilne-do-zdrowia-i-fitnessu

ABOUT THE AUTHOR

Elektronika