Breaking News
 |  | 

Internet

Najlepsze platformy e-learningowe do zdobywania nowych umiejętności i wiedzy online

img-responsive

Podążając za trendem digitalizacji, coraz więcej osób zdobywa wiedzę i umiejętności online. Dzięki temu jesteśmy w stanie kształtować swoje kompetencje, rozwijać swoją karierę i edukować się w dowolnym czasie i miejscu. Jednak aby to właśnie nasze edukacyjne doświadczenie było zawsze pozytywne i korzystne, musimy skorzystać z najlepszych i najbardziej skutecznych platform e-learningowych. W tym artykule opowiemy o kilku stronach internetowych, które warto odwiedzić, aby zdobywać wiedzę na najwyższym poziomie.

  1. Udemy – różnorodność tematów i interaktywność

Udemy jest jedną z najbardziej popularnych i docenianych platform e-learningowych na świecie. Posiada ogromną bazę kursów na różne tematy – od technologii i biznesu po sztukę i języki obce. Co ważne, Udemy oferuje interaktywne lekcje i prezesuje dostęp do treści wideo, które są uzupełnione o teksty, ćwiczenia i quizy. Kursy na Udemy są płatne, ale można też znaleźć wiele darmowych opcji.

  1. Coursera – zaawansowane poziomy edukacji

Coursera to kolejna popularna platforma, która skupia się na zaawansowanej edukacji online. W ofercie Coursera znajdziemy szkolenia w języku angielskim prowadzone przez wiele cenionych uniwersytetów z całego świata. Wśród ponad 4000 kursów można znaleźć między innymi zajęcia z dziedziny nauk społecznych, informatyki i inżynierii, sztuki, biznesu czy nauk biologicznych. Coursera oferuje zarówno płatne, jak i darmowe kursy.

  1. edX – darmowe kursy na poziomie uniwersyteckim

edX to jednocześnie non-profitowa organizacja oraz platforma e-learningowa założona przez MIT i Harvarda. Na stronie znajdziemy zaawansowane kursy dostępne w studiach uniwersyteckich z całego świata. Co ważne, edX oferuje dostęp do darmowych materiałów szkoleniowych dla każdego, kto chce je zdobyć.

  1. Skillshare – interaktywność i społeczność

Platforma Skillshare skupia się na nieco innej jakości edukacji – równie ważna jak sama wiedza jest tutaj też praktyka. Na Skillshare będziesz mógł znaleźć kursy, w których będziesz mógł ćwiczyć swoje umiejętności – rysować, projektować, programować – ze wsparciem społeczności Skillshare. Strona ta oferuje też szereg kursów „life hack” o tym, jak prowadzić swoją firmę lub skutecznie planować swoje zadania w ciągu dnia.

  1. Duolingo – nauka języków na poziomie

Duolingo to społeczność językowa, która oferuje ćwiczenia i gry językowe, dzięki którym nauka języków staje się łatwa i przyjemna. Interaktywność, gamifikacja i przyjazny interfejs sprawiły, że Duolingo szybko stał się jedną z najpopularniejszych stron dla nauki języków na świecie.

Podsumowując, platformy e-learningowe dają nam ogromną szansę na rozwój zawodowy i osobisty, dlatego warto wykorzystać ich potencjał. Udemy, Coursera, edX, Skillshare i Duolingo to tylko kilka propozycji – ale na pewno warto wypróbować ich zalety i nauczyć się nowych umiejętności.

najlepsze-platformy-e-learningowe-do-zdobywania-nowych-umiejetnosci-i-wiedzy-online

ABOUT THE AUTHOR