Breaking News
 |  | 

Sprawdź to

Materiały przemysłowe i uszczelki

img-responsive

Materiały przemysłowe

Mikroguma, zwana inaczej gumą porowatą to materiał którego główną cechą jest wysoka elastyczność oraz wyjątkowa sprężystość. Guma ta posiada również możliwości antypoślizgowe. Ale to nie wszystkie zalety tego materiału. Mikroguma nawet przez dłuższy czas oddziaływania na nią nacisku, potrafi wrócić praktycznie całkowicie do pierwotnej postaci.
Innymi, niezmiernie ważnymi cechami charakterystycznymi a zarazem zaletami mikrogumy jest jej niepoddawanie się starzeniu oraz brak chłonności wody. Mikroguma zachowuje swoje świetne parametry nawet w niesprzyjających warunkach atmosferycznych takich jak deszcz, śnieg czy skrajnie niska temperatura. Odporna jest również na działanie środków chemicznych w tym smarów i olejów.
Guma porowata dzięki swoim bardzo dobrym właściwościom z powodzeniem znajduje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Ma ona szerokie zastosowanie np. w przemyśle stoczniowym, samochodowym, mechanicznym czy też elektrycznym. Dodatkowo spotkać ją można również jako materiał stosowany przy produkcji sprzętów gospodarstwa domowego oraz medycznym i sportowym.

Rodzaje uszczelek stosowanych w przemyśle

Oringi gumowe to uszczelki wytwarzane ze specjalnego gatunku gumy wraz z dodatkami polimerów. Dzięki zastosowaniu różnych mieszanek zastosowanych w produkcji tego typu uszczelek, maja one szeroki zakres warunków stosowania. Oringi jak sama nazwa wskazuje, są to uszczelki okrągłe o przekroju kołowym. Uszczelki te przystosowane są do uszczelnień wałów, ale i innych elementów stosowanych w przemyśle.
Oringi gumowe odporne są na paliwa, oleje mineralne, smary, emulsje oraz oleje pochodzenia zwierzęcego oraz mineralnego. Maja one również właściwości wytrzymałościowe w środowiskach narażonych na działanie benzyny, rozcieńczonych kwasów czy także kwaśnych gazów i soli.
Oringi gumowe znalazły zastosowanie w wielu branżach przemysłu. Do najważniejszych z nich należy przemył chemiczny, mechaniczny a nawet lotniczy i kosmiczny. Oringi są także szeroko stosowane w branży spożywczej, głównie dzięki swojej bezzapachowości oraz bezsmakowości.

Uszczelnienia hydrauliczne

Do najczęściej stosowanych w przemyśle uszczelnień hydraulicznych zaliczamy pierścienie uszczelniające tłoczysko, zapewniające szczelność oraz poprawne działanie systemów i urządzeń hydraulicznych. Pierścienie te mogą się od siebie różnić m.in. zastosowaniem oraz materiałem z którego są zbudowane. Pierścienie uszczelniające tłokmontowane na tłokach hydraulicznych, występujące pojedynczo lub jako pakiety uszczelniające. Symetryczne pierścienie uszczelniającegdzie ułożenie warg uszczelniających jest symetryczne względem siebie, przez co mogą one uszczelniać zarówno tłok jak i tłoczysko. Pierścienie zgarniające oraz zgarniająco – uszczelniające. Głównym ich zadaniem jest usuwanie zanieczyszczeń z tłoka. Pierścienie prowadzącemają za zadanie prowadzenie tłoka w cylindrze hydraulicznym oraz pneumatycznym. Pierścienie statyczne to uszczelki mogące z powodzeniem zastępować oringi, zwłaszcza podczas skoków ciśnienia.

materialy-przemyslowe-uszczelki

ABOUT THE AUTHOR