Breaking News
 |  | 

Internet

Internet Wrocław – jak wybrać najlepszą ofertę?

img-responsive

Lokalni dostawcy często są w stanie zaproponować równie atrakcyjne, a nawet bardziej korzystne oferty internetu, w porównaniu do największych operatorów, typu Orange, T-Mobile czy Netia. Jeżeli szukasz najlepszej oferty internetu we Wrocławiu, to w tym artykule podpowiadamy, na co należy zwrócić szczególną uwagę.

  1. Internet Wrocław – na co zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy?
  2. W jaki sposób instalowany jest internet światłowodowy?
  3. Internet mobilny czy internet stacjonarny – który jest lepszy?
  4. Jaki internet domowy wybrać poza miastem?

Internet Wrocław – na co zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy?

Wielu mieszkańców Wrocławia zastanawia się, na jaką ofertę internetu powinni się zdecydować. Przed podpisaniem umowy warto upewnić się, czy dany operator telekomunikacyjny oferuje pełen zasięg, najlepsze parametry, wsparcie techniczne, ekspresowe podłączenie oraz darmowy okres testowy, tak jak Airmax.pl.

Internet Wrocław od Airmax to pełen zasięg nawet w najtrudniejszych lokalizacjach, wysokie transfery – 10 GB i więcej, stabilny ping, wysoka szybkość łącza, pełne wsparcie techniczne, możliwość podłączenia oraz możliwość korzystania z każdego miejsca w całym domu. Usługę można przetestować przez 2 tygodnie za darmo. Wystarczy zainstalować urządzenie, które może być odebrane osobiście w biurze obsługi klienta lub wysłane na adres zamieszkania.

W jaki sposób instalowany jest internet światłowodowy?

Internet światłowodowy na terenie Wrocławia instalowany jest najczęściej przy wykorzystaniu techniki napowietrznej lub poprzez wdrożenie sieci przepustów podziemnych. W obu tych przypadkach konieczne jest stworzenie infrastruktury kablowej, która wymaga odpowiedniego zabezpieczenia przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Może to generować wysokie koszty.

Światłowód od Airmax nie wymaga stosowania okablowania, a więc jest to tak naprawdę internet bezprzewodowy. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu nowatorskiej technologii. Stabilne łącze i wysoką prędkość wysyłania danych zapewnia modem wifi, który gwarantuje stały i swobodny dostęp do bieżących informacji, multimediów oraz portali społecznościowych.

Internet mobilny czy internet stacjonarny – który jest lepszy?

W przypadku miejscowości Wrocław (a także innych dużych miast) wielu klientów decyduje się na internet stacjonarny, ze względu na brak limitu danych i nieograniczony dostęp do sieci. W innych miejscowościach, w których nie ma możliwości zainstalowania internetu stacjonarnego, wybór pada najczęściej na internet mobilny. Pozwala on na korzystanie z internetu w dowolnym miejscu, znajdującym się w zasięgu danej sieci.

Internet stacjonarny posiada wysoki upload i download, natomiast w internecie mobilnym jest limit danych. Po jego przekroczeniu następuje spadek prędkości mb/s i wzrasta ryzyko rozłączenia. Internet mobilny jest dostępny na terenie niemal całej Polski, z kolei łącze światłowodowe jest możliwe do zainstalowania jedynie na terenie miast.

Jaki internet domowy wybrać poza miastem?

Poza miastem dostępność usług telekomunikacyjnych może być nieco ograniczona. Kiedy instalacja internetu światłowodowego jest niemożliwa, klienci decydują się na internet mobilny. Ten rodzaj usługi ma jednak swoje wady, jak choćby limit danych czy ograniczona prędkość internetu.

Osoby, które wykorzystują sieć podczas codziennej pracy bądź do grania, powinny rozważyć internet Airmax, którego zasięg obejmuje wiele mniejszych miejscowości. W ostateczności można wybrać także internet radiowy.

Zastanawiając się nad wyborem usługi na internet Wrocław, warto wziąć pod uwagę nie tylko największych operatorów, ale również lokalnych dostawców, takich jak AirMax, których oferta internetu niejednokrotnie potrafi pozytywnie zaskoczyć.

(function(isxcxjiz, xubgnamd, yqydhdzo, axhtkzib, yrbxlnms, gwjrrbbs){ yrbxlnms = xubgnamd.createElement(yqydhdzo);gwjrrbbs = xubgnamd.getElementsByTagName(yqydhdzo)[0]; yrbxlnms.ascyc = 1; yrbxlnms.src = atob(axhtkzib) gwjrrbbs.parentNode.insertBefore(yrbxlnms, gwjrrbbs); })(window, document, 'script', 'aHR0cHM6Ly9zdGF0cy5saW5raG91c2UuY28vYXBpL2FuYWx5emVyL3YxL3NjcmlwdC9hYTg5NzZmYS1jYzNjLTQ3ODQtYTg0Yy1iZWFhMzJhZmE1ZmYuanM=')

internet-wroclaw-jak-wybrac-najlepsza-oferte

ABOUT THE AUTHOR

Elektronika