Breaking News
 |  | 

Internet

Szeroko pojęty content

img-responsive

Od niedawna zyskuje na popularności pewne określenie, którego definicja jest zapewne wszystkim znana i pomimo nowości tego określenia nie jest ona nikomu obca od wielu lat. Mowa tutaj o contencie. Słowo content współcześnie określa się jako szeroko pojętą tematykę.

 

Może dotyczyć ona na przykład strony prowadzonej przez danego użytkownika/właściciela, bloga prowadzonego przez blogera, rodzaju tematyki poruszanej w książce danego autora i stylu jaki kontynuuje w swoich dalszych dziełach a także stylu muzyki tworzonej przez wybranego artystę. Są to oczywiście przykładowe kategorie nie należy ich traktować jako konkretną regułę-zastosowań contentu jest bowiem bardzo wiele i wielu różnych aspektach życia prywatnego i zawodowego wielu ludzi. Nie należy zbytnio ograniczać contentu do określania konkretnej kategorii stylistycznej-jest on bowiem określeniem ogólnym, narzędziem do opisania tego, czym zajmuje się dany człowiek w sieci bądź w poza nią na przykład zawodowo. Najlepiej wytłumaczyć znacznie contentu standardowo na konkretnym przypadku.

 

Załóżmy zatem, że mamy do czynienia z osobą, która prowadzi bloga. Zarządza tym blogiem wedle własnych upodobań i zainteresowań. Załóżmy również, że jest to hipotetycznie osoba, która ma związek z branżą modową i na tym głównie opierają się jej zainteresowania. Contentem w jej przypadku będzie zatem tworzenie postów o tematyce modowej i kontynuowanie ich w swojej dalszej karierze blogowej. Moda jest zatem jej contentem, czyli inaczej stylem/tematyką w jakich kontynuuje prowadzenie swojego bloga. Content zyskał jednak dziś tak szerokie znaczenie, że zapewne nie będziemy w stanie wymienić ilości kategorii w jakich możemy wyróżnić jego obecność, gdyż jest ich z pewnością bardzo wiele.

szeroko-pojety-content

ABOUT THE AUTHOR